Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Најмалите учесници во Јуниор лигата имаа настап, ген.2010 и помали
(Фотогалерија) Најмалите учесници во Јуниор лигата имаа настап, ген.2010 и помали

(Фотогалерија) Најмалите учесници во Јуниор лигата имаа настап, ген.2010 и помали

Денес, старуваше во малата сала на С.Ц. Јане Сандански  новата сезона во ракометната „Јуниор Лига“, ова е 5.сезона од овој црвено-црн проект. Настапи имаа најмалите ракометари, ген.2010 и помали кои играат мини ракомет, на половина терен (4+1) во мешани тимови.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 69739561_10215654579059712_8466652615239794688_o 73460716_10215654500217741_5235644835532111872_o 74581711_10215654510698003_598886674931384320_o 74643690_10215654499257717_4018387383710908416_o 74835639_10215654576099638_2476927735755177984_o 74893782_10215654500337744_4878982779812970496_o 74905564_10215654576339644_7811059379725139968_o 75237618_10215654511698028_5588585641391685632_o 75543591_10215654579339719_8853177496963645440_o 75543614_10215654499177715_6498676691584417792_o 75580502_10215654512338044_1070228248694095872_o 76730152_10215654502417796_3521689714602016768_o