Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Slider > (ФОТО) Вардар полека се комплетира, Гедбан пристигна на подготовките во Требиње
(ФОТО) Вардар полека се комплетира, Гедбан пристигна на подготовките во Требиње

(ФОТО) Вардар полека се комплетира, Гедбан пристигна на подготовките во Требиње

Европскиот ракометен шампион се наоѓа на подготовки во Требиње, а на тимот од денес се приклучи и алжирскиот голман, Калифа Гедбан.

Гедбан поради приватни обврски, подоцна се приклучи на екипата, но од денес и тој се става на располагање на тренерот, Давид Писонеро.

vardarfans-gedban

Голманската тројка на подготовките во Требиње и на првиот турнир на кој Вардар ќе настапи, ќе биде, Артурс Кугис, Калифа Гедбан и младиот Васил Гогов, додека после завршување на кадетското светско првенство, на црвено-црните ќе им се приклучи Марко Кизиќ, додека Гогов ќе настапува за Вардар Јуниор.