Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > Slider > (ФОТО) Остана уште малку за одмор, за шест дена стартуваат подготовките на Европскиот Шампион
(ФОТО) Остана уште малку за одмор, за шест дена стартуваат подготовките на Европскиот Шампион

(ФОТО) Остана уште малку за одмор, за шест дена стартуваат подготовките на Европскиот Шампион

Играчите на Европскиот ракометен шампион имаат уште неколку дена за одмор, кои максимално ги искористуваат, пред стартот на подготовките за новата натпреварувачка сезона.

После заедничкиот одмор на Хвар, на кој беа најголем дел од играчите кои по втор пат ја освоија Европската титула, некои од нив продолжија со летниот одмор. Кристопанс ужива со својата девојка, додека Дибиров со својата фамилија исто така се релаксира.

vardarfans-kristopans

1

Првиот собир на вардарци е закажан за на 24.јули, во Скопје.