Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео стрим) Македонија-Литванија 18-00 часот
(Видео стрим) Македонија-Литванија 18-00 часот

(Видео стрим) Македонија-Литванија 18-00 часот

Македонската  женска младинска селекција  денес го игра 3.коло на ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија. Се сретнуваме со земјата домаќин, дуелот е закажан со почеток во 18-00 часот. Победникот од оваа средба ќе игра во полуфиналето на шампионатот. Истата може да ја проследите во живо низ видео стрим.

*Стpим во живо  може да го гледате на следниот ЛИНК.