Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ИНИЦИЈАТИВА!!! Гледачите барат видеобим пред Јане Сандански за да ги гледаат завршните минути на дуелот во Ѓер
ИНИЦИЈАТИВА!!! Гледачите барат видеобим пред Јане Сандански за да ги гледаат завршните минути на дуелот во Ѓер

ИНИЦИЈАТИВА!!! Гледачите барат видеобим пред Јане Сандански за да ги гледаат завршните минути на дуелот во Ѓер

На велика сабота е вистинска Вардарова фешта сите три тима на црвено-црните се во поход . Фудбалскиот гостува во Кратово кај Силекс , девојките го играат реванш дуелот од 1/4Финалето во Ѓер од 16часот и 30 минути , а во Спортскиот Центар Јане Сандански ракометарите ги чека дуел со ривалите од Полска.

До нашата редакција пристигнаа многу барања за почнување на иницијативата за поставување на видео бим пред салата во Аеродорм . Веќе на   социјалните мрежи а особено на фб-страните на ракометните секции на црвено-црните се почести се коменарите со барање за Видео-бим пред салата Јане Сандански за да може масовно да се проследи целиот меч со Ѓер  . Особено е проблем финишот кој се поклопува со времето за пристигање на публиката и влегување на машкиот дуел од 1/4 Финалето на Лигата на Европски ракометни шампиони.

Затоа АПЕЛ и од нас да се постави видеобим пред салата и да се зголеми целиот спектакал кој ќе следи внатре .