Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Ракометната Вардар Јуниор лигата в недела гостува во Велес (распоред)
Ракометната Вардар Јуниор лигата в недела  гостува во Велес (распоред)

Ракометната Вардар Јуниор лигата в недела гостува во Велес (распоред)

 Минатиот викенд почна со дуелите во СЦ “Кале“-Скопје, а  викендов во градот Велес се доигрува третото коло од ракометната  Вардар Јуниор лига. Натпреварите се играат во недела на 3 декември во салата во ОУ „Блаже Коневски”. Првиот натпревар, според распоредот треба да почне во 9.50 часот.

Дуели  играат момчињата и девојките од Велес, Делчево, Кавадарци, Скопје и Виница, и тоа во категории 2004/05 и 2006/07 во машка и женска конкуренција, како и дечињата родени во 2008 година и помали кои играат мини ракомет.

* Распоред на натпревари за Велес може да го погледнете-  ТУКА. pdf