Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Викендов атаци на нов триумфи за младите женски и машки тимови на РК Вардар (распоред)
Викендов атаци на нов триумфи за младите женски и машки тимови на РК Вардар (распоред)

Викендов атаци на нов триумфи за младите женски и машки тимови на РК Вардар (распоред)

Викендов повторно на сцена се натпреварите за младите вардарови ракометни екипи. Бројот на мечеви овој викенд е помал бидејќи кај дел од екипите веќе е завршена “есенската полуетапа“ од првенството. Овој викенд за младите екипи на ракометниот клуб Вардар на програмата имаме еден дуел кај дамите и два дуела во машка конкуренција за одигрување.

Пионерската селекција на Вардар во женска конкуренција  која е предводена од Платон и Кузмановска викендов е домаќин на мечот од шестото коло од пионерското првенство. Ние ќе ги пречекаме врсничките од екипата на РК  Ѓорче  на 3 декември. Дуелот во недела е закажан со почеток во 12-00 часот, стандардно ние ќе бидеме домаќини на овој натпревар  во СЦ “Кале“- Скопје.

Кадетите на Вардар кои имаат 100% ефект во лигата, момците на Будимир Адријана викендов се домаќини на мечот со екипата на Војнисон Вардар. Натпреварот во салата “Кале“  ќе го одиграме во недела,  на 3 декември,  истиот е закажан со почеток во 14-00 часот.

Младинците на Вардар според распоредот викендов гостуваат во Битола, момците предводени од Чивлачки и Грчевски ќе гостуваат кај тимот на  РК Пелистер. Младинци својот дуел кај зелено-белите врсници  ќе го играат  на 3 декември, недела, со почеток во 14-00 часот. Овој натпревар во салата „Младост“-Битола.