Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.
Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.

Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.

Со 5 победи и 1 пораз,кадетите на Рк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.Единствениот пораз го доживеаа од екипата на Металург,кој ќе им биде главниот конкурент и оваа сезона во првенството.

1 коло: Вардар-Металург 18:24

2 коло: Зомимак-Вардар 16:37

3 коло: Вардар-Јуниро 46:19

4 коло: Вардар-Гого 45:11

5 коло: Бутел 2014-Вардар 09:37

6 коло: Вардар-Струга 30:23

Кадетите на Вардар се очекува на крајот на декември да настапат на турнир во Белград,кој би преставувал едно големо искуство за нив.

02.12.2014

 

Leave a Reply