Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Викендов три машки и еден женски дуел за ракометните надежи на Вардар
Викендов три машки и еден женски дуел за ракометните надежи на Вардар

Викендов три машки и еден женски дуел за ракометните надежи на Вардар

Викендов на програмата се три машки и еден женски младински дуел на младите надежи на ракометниот клуб Вардар. Младинските екипи на црвено-црните на три меча се домаќини во СЦ „Јане Сандански“, а на само една средба сме гости. Ова е распоредот на дуели:

*Пионери: Вардар-Драчево 03/03/2019 (Ј.Сандански 12:00)
*Младинци: Вардар Јуниор- КЛ7 03/03/2019 (Ј.Сандански 16:00)
* Младинци: Јуниор КВ-Вардар 02/03/2019 (Сала „К.Кепески“ 12:00)

*Младинки: Вардар-ЖРК Лихнид 03/03/2019 (Ј.Сандански 14:00)