Friday ,15 November 2019
Последни:
Home > Slider > Две „магични“ асистенции на вардарци, се најдоа во ТОП-10 во ЛШ
Две „магични“ асистенции на вардарци, се најдоа во ТОП-10 во ЛШ

Две „магични“ асистенции на вардарци, се најдоа во ТОП-10 во ЛШ

После прегледот на најдобрите одбрани, медија тимот на ЕХФ направи избор и на најдобрите 20 асистенции во Лигата на Шампионите, за сезоната која помина.

Две магични асистенции на Европскиот Шампион, се најдоа во овој избор, а асистенциите на Вардар земаа место во првите 10. И двете се во големото финале против Веспрем, на 9.место е додавањето на Кристопанс до Шишкарев, додека 5.место е за Карачиќ и Стоилов.

Погледнете ги најдобрите 20.асистенции во ЛШ, на линкот, ТУКА.