Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Погледнете ги уште еднаш најдобрите голови во ЛШ, вардарци повторно со атрактивни погодоци
(ВИДЕО) Погледнете ги уште еднаш најдобрите голови во ЛШ, вардарци повторно со атрактивни погодоци

(ВИДЕО) Погледнете ги уште еднаш најдобрите голови во ЛШ, вардарци повторно со атрактивни погодоци

Вардаровите играчи ги има и во изборот за најубавите 30 голови во Лигата на Шампионите. Два од нив се на Тимур Дибиров, кој со своите мајстории во дуелите против Пик Сегед и Веспрем се најде на 7,односно на 4.место.

Место во изборот на ЕХФ, имаше и за Шишкарев, кој е на 29.место, потоа цепелинот на Карачиќ и Кристопанс, атракција за 22.место, како и голот на Борозан против Барселона, на 16.место на најдобри голови за изминатата сезона во Лигата на Шампионите.

Уживајте во најдобрите погодоци во ЛШ.