Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Најмладите учесници во Јуниор лигата одиграа свои мечеви
(Фотогалерија) Најмладите учесници во Јуниор лигата одиграа свои мечеви

(Фотогалерија) Најмладите учесници во Јуниор лигата одиграа свои мечеви

Денес во Јане Сандански се одигра ново коло во Вардар Јуниор лигата. Кај генерација.2010 и помали се одиграа два меча.Овие екипи се најмали учесници во овој проект, тие играат мини-ракомет на половина терен.
dsc_0476 dsc_0475 dsc_0471 dsc_0467 dsc_0465 dsc_0464 999999999999999999999999999999 80979246_10215930849286295_342260811332321280_o 80674764_10215930852086365_5134844684694192128_o 80609509_10215930853246394_3344949572693655552_o 80520855_10215930846406223_6970760169407905792_o 80217498_10215930850926336_6047268486244204544_o 80201096_10215930842206118_4634328922803142656_o 80048307_10215930842326121_5445541515080237056_o 80042299_10215930842406123_316235968103317504_o 80032799_10215930852326371_1634295503497723904_o 79979065_10215930849606303_6008401068029902848_o 79722551_10215930847486250_2844461762449768448_o 8 7 5 4 2 2a