Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Кристопанс се најде и во изборот за најдобри голови на Ф4 турнирот во СЕХА-лигата
(ВИДЕО) Кристопанс се најде и во изборот за најдобри голови на Ф4 турнирот во СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Кристопанс се најде и во изборот за најдобри голови на Ф4 турнирот во СЕХА-лигата

Играчот кој беше прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, Даинис Кристопанс, се најде и во изборот за најдобри голови на Ф4 турнирот кој се одигра во Брест, на кој Вардар успеа да стане шампион.

Покрај Кристопанс, место во овој избор имаше и за ракометарите на Брест Мешков, се работи за Петар Џорџиќ и Симе Ивиќ, потоа Марин Шипиќ од Нексе и Алекс Влах од ППД Загреб.

Погледнете го видеото со најдобрите погодоци од Ф4 турнирот во СЕХА-лигата.