Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетите ја стартуваат сезоната во Драчево, пионерските екипи на РК Вардар одат на втора победа
Кадетите ја стартуваат сезоната во Драчево, пионерските екипи на РК Вардар одат на втора победа

Кадетите ја стартуваат сезоната во Драчево, пионерските екипи на РК Вардар одат на втора победа

Викендов на програмата се три дуели на младите ракометни екипи на Вардар. Пионерките и пионерите тргнаа со победа во 1.коло, пред нив е втората рунда. Кадетите на Будимир и Станковски сезоната ја започнуваат со дуел во гости кај Драчево. Ова е распоредот на мечеви:

 

*Пионерки: ВАРДАР- 29/09, 13-30 часот  (СЦ Ј.Сандански)

*Пионери: Аеродром-ВАРДАР 29/09, 11-00 часот (Сала: Автокоманда)

*Кадети: Драчево-ВАРДАР 29/09, 19-00 часот (Сала: К.Пепевски-Скопје)