Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Утре ќе се одигра ново коло во од Вардар Јуниор лигата
Утре ќе се одигра ново коло во од Вардар Јуниор лигата

Утре ќе се одигра ново коло во од Вардар Јуниор лигата

Младите ракометарите в недела во салите на СЦ „Јане Сандански” ќе играат ново коло од најдобрата и единствена ракометна лига за деца Вардар Јуниор лигата.

Веќе пет години по ред Академија Вардар организира натпревари за децата кои сѐ уште се млади за да се натпреваруваат во младинските лиги, а добиваат можност паралелно со тренинзите во текот на целата сезона да се натпреваруваат со врсниците од повеќе градови од Македонија.

Според распоредот и в недела во малата и големата сала на СЦ „Јане Сандански” ќе имаме можност да ги гледаме  школите од повеќе градови, и тоа од Прилеп доаѓа Филип Вардар, од Куманово – Карпош Вардар, од Ресен – Преспа Вардар, од Охрид – Вардар Седмерец, како и скопските Драчево Вардар, Општина Кисела Вода Вардар, Будимир Вардар, Ангели Вардар и Урдаревски Вардар.

Распоред на натпревари: saatnica_skopje_08.12.2019.pdf