Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува 4.коло во ракометната “Јуниор“ Лига
Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува 4.коло во ракометната “Јуниор“ Лига

Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува 4.коло во ракометната “Јуниор“ Лига

Денес во С.Ц. Јане Сандански стартува и 4.коло во ракометната “Јуниор„ Лига, во кое ќе се одиграат само дел од натпреварите во ова коло. На програмата се вкупно шест натпревари од кои четири се во машка и два во женска категорија. Мечевите ќе започнат од 10:00 часот, а ќе финишираат во 14:00 часот.

Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари во текот на денешниот ден, на линкот, ТУКА.