Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Одиграни дуелите во мини-ракомет на последниот натпреварувачки ден од Јуниор лигата
(ФОТО) Одиграни дуелите во мини-ракомет на последниот натпреварувачки ден од Јуниор лигата

(ФОТО) Одиграни дуелите во мини-ракомет на последниот натпреварувачки ден од Јуниор лигата

Денес во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се доигруваше 4.коло во Вардар Јуниор лигата. Во генерација родени 2010 година и помали се одиграа три меча. Овие надежи кои се најмали во лигата играат мини-ракомет во мешани тимови.

0 0o 1 1w 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 22 a