Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Завршниот ракомен турнир во Купот ќе се одржи во Охрид
Завршниот ракомен турнир во Купот ќе се одржи во Охрид

Завршниот ракомен турнир во Купот ќе се одржи во Охрид

Охрид и С.Р.Ц. Билјанини Извори би требало да бидат домаќин на завршниот турнир во ракометниот Куп кај мажите и жените.

Во периодот од 11-13.мај треба да се одржи Ф4 турнирот во Купот, во машка и женска конкуренција. Во машкиот дел, учесници на завршниот турнир се екипите на Вардар, Алкалоид, Еурофарм Пелистер и Пролет, додека во женскиот дел, покрај Вардар ќе се натпреваруваат уште и екипите на Ѓорче Петров, Металург и Куманово.