Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Пет мечеви за младите ракометни екипи на Вардар, првиот дуел е вечерва
Пет мечеви за младите ракометни  екипи на Вардар, првиот дуел е вечерва

Пет мечеви за младите ракометни екипи на Вардар, првиот дуел е вечерва

Младите екипи на ракометниот клуб Вардар ги очекуваат повторно пет нови средби со своите врсници. Распоредот е „растеглив“, па првиот дуел го имаме денес, а последниот дури идната среда.  Ривалите и термините изгледаат вака:

 

Пионерки: ВАРДАР-Металург 11/10/`19, 12:30ч. (СЦЈС)

Пионери: Металург2-ВАРДАР 14/10/`19, 13:00ч. (Автокоманда)

Кадети: Бутел-ВАРДАР Јуниор 10/10/`19, 20:30ч. (с.Антон Димитров)

Младинци: Работнички-ВАРДАР  13/10/`19ч. (ФФСЗО )

Младинци: ВАРДАР Јуниор-Радовиш 16/10/`19ч (СЦЈС)