Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати термините за првите дуели на пионерските женски и машки екипи на Вардар
Познати термините за првите дуели на пионерските женски и машки екипи на Вардар

Познати термините за првите дуели на пионерските женски и машки екипи на Вардар

Започнуваат возбудувањата во пионерските ракометни лиги ширум земјава овој викенд. По речиси три месеци пауза стартува пролетниот дел во женската и машката пионерска ракометна конкуренција. Двата тима на PK Вардар имаат свои мечеви. Дамите на Платон Анжела и Папуџиева Марија се домаќини веќе утре, додека момците предводени од Зоран Петковски-Зенга ќе гостуваат во првиот меч во 2020 година идната недела.

*ЖРК ВАРДАР-Велкова5 16:30ч. (Ј.Сандански 28/02/2020)

*Алушевски-РК ВАРДАР 18:30ч. (Форца, 06/03/2020)