Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Рк Вардар јуниор со нови сили во новата сезона.
Рк Вардар јуниор со нови сили во новата сезона.

Рк Вардар јуниор со нови сили во новата сезона.

Познат е составот со кој би требало да настапи вториот тим на Рк Вардар во првата ракометна машка лига.Нивната цел е првото место и пласман во супер лигата за следната натпреварувачка сезона.Екипата ќе ја водат Македонската ракометна легенда Пепи Манасков,а негов помошник ќе биде Аце Станковски.Клубот неколку дена ќе тренира во Скопје,по што ќе замине на подготовки во Маврово.

Екипата ќе ја сочинуваат следниве ракометари:

1.Градимир Чаневски

2.Филип Ивановски

3.Никола Костовски

4.Бобан Андовски

5.Владо Недановски

6.Александар Стефанов

7.Филип Чурлевски

8.Влатко Јовчевски

9.Мартин Поповски

10.Иван Ангелов

11.Александар Тренчески

12.Христијан Василевски

13.Бојан Спасовски

14.Ангелче Органџиев

15.Кристијан Ристовски

10.08.2015

Leave a Reply