Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Вториот тим на Рк Вардар со максимален учинок по првиот дел од сезоната.
Вториот тим на Рк Вардар со максимален учинок по првиот дел од сезоната.

Вториот тим на Рк Вардар со максимален учинок по првиот дел од сезоната.

Втората екипа на Рк Вардар со максимален ефект ја заврши првата фаза во првата ракометна лига.На осум натпревари забележаа исто толку победа и сигурно чекорат кон пласман во супер лигата за следната сезона.

Резултатите од првиот дел од сезоната, за вториот тим на Рк Вардар.

1.Феникс битола-Вардра јуниор 17:28

2.Вардар јуниор-Риниа М.41:16

3.Вардар јуниор-Борец(Велес) 32:24

4.Хјс Работник-Вардар јуниор 16:41

5.Рк Струга-Вардар јуниор 18:31

6.Вардар јуниор-Грк Лозари 49:15

7.Младост 09-Вардар јуниор 17:22

8.Вардар јуниор-Македонија Ѓ.П. 44:18

 

Leave a Reply

fucking latina doggy style wife with holds sex