Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардар со помалку млади машки и женски ракометни екипи годинава
Вардар со помалку млади машки и женски ракометни екипи годинава

Вардар со помалку млади машки и женски ракометни екипи годинава

До 30 јуни е последен рок за пријавување на младинските екипи во системот на Реакометната федерација на Македонија. Очигледно оваа сезона црвено-црните ќе бидат со помал број на тимови застапени во лигите.

Кај дамите пионерската е до 2006 година, ние немаме моментално тим со таа воздраст. Па така досегашните пионерки кои се сега во возраст на кадетки ( 2004 и помали) ќе се натпреваруваат во таа конкуренција. Останува можноста и за пријавување на екипа во младинската женска лига. Кај момците повеќе Вардар Јуниор не постои по преминувањето на тимот во РК Работнички како заеднички проект. Тимот на Будимир и Станковски повеќе не е дел од Вардар, па останува една машка екипа. Во колку конкуренции ќе се пријават останува да ја видиме конечната одлука.

Вака изгледаат категориите оваа сезона:

Девојки:

 

-Пионерки родени 2006 год. и помлади

-Кадетки родени 2004 год. и помлади

-Младинки родени 2002 год. и помлади

 

Момци:

Пионери родени 2004 год. и помлади

Кадети родени 2002 год. и помлади

Младици родени 2000 год. и помлади