Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Со Милиќ и Чипурин, отпадна Диви
Со Милиќ и Чипурин, отпадна Диви

Со Милиќ и Чипурин, отпадна Диви

Раул Гонзалес и Талант Душебаев ги објавија имињата на играчите на кој ќе сметаат на овој денешен 1/4 финален натпревар.
За разлика од минатиот викенд, кога во Скопје ги немаше голманот Милиќ и Чипурин, сега во тимот се додадени и двата играчи. Пикерската позиција денеска ќе ја сочинуваат триото Стоилов, Тоскиќ, Чипурин.

Од списокот за овој натпревар отпадна Петар Ангелов Диви.
Кај домашната екипа нема посериозни промени во играчкиот ростер, сите играчи Душебаев ги има на распологањe од дуелот во Скопје.

Фото: rkvardar.mk