Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Slider > (СТРИМ) РК Вардар денес гостува кај Пелистер
(СТРИМ) РК Вардар денес гостува кај Пелистер

(СТРИМ) РК Вардар денес гостува кај Пелистер

Нема одмор за вардарци, кои вечерва ќе го одиграа својот шестти натпревар во рамките на Супер-лигата. После вчерашниот триумф против Бутел, денес црвено-црните патуваат во Битола кај екипата на Пелистер.

Денешниот противник се наоѓа на дното на табелата, со само една победа од шест одиграни натпревари. Вардар не би требало да има проблеми околу освојување на нови бодови, кои само би го доближиле до освојување на Шампионската круна.

Стрим од мечот во Битола, можете да погледнете на линкот, ТУКА.