Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Slider > Вардарци заминаа за Германија, утре не чека голема битка со Рајн-Некар
Вардарци заминаа за Германија, утре не чека голема битка со Рајн-Некар

Вардарци заминаа за Германија, утре не чека голема битка со Рајн-Некар

Вардарци заминаа за Манхајм, каде утре ги очекува натпревар од Лигата на Шампионите против екипата на Рајн-Некар. На ова гостување ќе бидеме ослабени за неиграњето на Борозан и Фереира, кои останаа во Скопје.

51989124_10157781144120348_2552795300792107008_n

51378867_10157781143845348_9067414176539869184_n

Мечот утре ќе се одигра во “САП Арената„ со почеток од 19:00 чаот. Вардар пред одигрување на 11.коло се наоѓа на второто место на табелата со бод предност пред екипата на Рајн-Некар