Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед младинска лига: Победа на фаворитите, ЖРК Вардар не го дава врвот
Преглед младинска лига: Победа на фаворитите, ЖРК Вардар не го дава врвот

Преглед младинска лига: Победа на фаворитите, ЖРК Вардар не го дава врвот

zrk

Избраничките на Симовски и Чарчев гостуваа во н.Илинден кај екипата на РК Кузман Вардар. Вардарки победија и со тоа го задржаа врвот на табелата пред ривалите. Останавме на првата позиција по победата со 15-39 на неделниот дуел. Ние доминиравме уште на почетокот кога отворивме со 0-7, се потоа беше рутина. Кај нас најистакнати на дуелот беа Трпевска Ивона, со 11 гола и Мирјана Петковска која погоди 6 пати.

РЕЗУЛТАТИ 10.КОЛО МЛАДИНСКА ЛИГА (Ж):

  • ЖРК Металург -ЖРК Гевгелија 42 (21) :14 (05) 
  •  ЖРК Кичево 10- ЖРК Лихнид 2012  // неодиграна
  •  ЖРК Шампион – ЖРК Куманово 21 (13): 31 (15)
  • ЖРК Стружанка  -ЖРК Чаир 37 (16): 23 (11)
  •  ЖРК Кузман Вардар – ЖРК Вардар 15 (08): 39 (21)