Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕА) Пред точно шест години, вака се славеше на аеродромот „Александар Велики”
(ВИДЕА) Пред точно шест години, вака се славеше на аеродромот „Александар Велики”

(ВИДЕА) Пред точно шест години, вака се славеше на аеродромот „Александар Велики”

На овој ден, пред точно шест години, Вардар имаше неверојатен пречек од своите најверни. По големата победа на гостувањето кај екипата на Хамбург и пласманот во 1/4 финалето на ЛШ, Вардарци добија незаборавен пречек на аеродромот „Александар Велики”, а потоа и во „С.Р.Ц. Кале” (види).

Ова беа незаборавни денови за екипата предводени од Карачиќ, Душебаев, Дибиров, Прибак, Стоилов, Брумен, Ф. Лазаров, Чипурин, Абутовиќ, Марковиќ, Милиќ, Козлина, Ангелов, Петриќ.

Видеа од пречекот на аеродромот „Александар Велики”: