Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Во недела во С.Ц. Јане Сандански се комплетира 3.коло во ракометната “Јуниор„ лига
Во недела во С.Ц. Јане Сандански се комплетира 3.коло во ракометната “Јуниор„ лига

Во недела во С.Ц. Јане Сандански се комплетира 3.коло во ракометната “Јуниор„ лига

Во недела во С.Ц. Јане Сандански на програмата се нови натпревари во ракометната “Јуниор„ лига, со кои ќе се комплетира 3.коло во ова натпреварување. Ќе се одиграат вкупно седум натпревари во повозрасните категории и три меча кај најмалите, во мини ракомет.

Ви го претставуваме распоредот на одигрување мечеви, на линкот, ТУКА.