Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Претстојниов викенд ќе се одиграат последните завршни турнири во ракометната „Јуниор Лига“
Претстојниов викенд ќе се одиграат последните завршни турнири во ракометната „Јуниор Лига“

Претстојниов викенд ќе се одиграат последните завршни турнири во ракометната „Јуниор Лига“

Во недела во малата сала на С.Ц. Јане Сандански ќе се одиграат последните завршни турнир во „Јуниор Лигата“. Тоа ќе бидат во машкиот дел кај генерацијата родени 2008/09 година и во женскиот дел кај генерацијата 2006/07. Со овие мечеви ќе заврши и сезоната во ова натпреварување.

Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари во недела:

Почнуваат прво девојките родени 2006/2007:
Во полуфиналето во оваа категорија се среќаваат:
9:30 часот: Будимир Вардар – Ново Лисиче Вардар
10:15 часот: Кале Вардар – Длечево Вардар

12:50 часот: Меч за трето место:
13:35 часот: Финале

Во машка конкуренција, генерација 2008/2009 се среќаваат:
11:05 часот: Вардар Седмерец Вардар – Партение Зографски Вардар
11:50 часот: Бисинов Вардар – Ангели Вардар

14:20 часот: Меч за трето место
15 часот: Финале

петок, 17 мај 2019 – 13:52