Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (СТРИМ) Стружанка-ЖРК Вардар 12:30 часот
(СТРИМ)  Стружанка-ЖРК Вардар 12:30 часот

(СТРИМ) Стружанка-ЖРК Вардар 12:30 часот

Денес, лидерот на табелата во плеј-0фот од женската сениорска конкуренција, нашиот ЖРК Вардар во 2.коло од овој сегмент ќе биде гостин кај тимот на Стружанка во Струга. Натпреварот ќе се игра во недела во салата „Нико Нестор“.

Ова наше прво гостување во 2022 година  ќе започне во 12 часот и 30 минути, директен пренос на следиот ЛИНК