Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Алушовски: Нашите глупави исклучувања беа криви за резултатот
Алушовски: Нашите глупави исклучувања беа криви за резултатот

Алушовски: Нашите глупави исклучувања беа криви за резултатот

Вардар и Елверум одиграа еден темпераментен дуел во Јане Сандански. Вардаровиот тим имаше прилика да победи сепак, за жал од овој меч освоивме само бод. По крајот на истиот свое видување за дуелот даде тренерот на црвено-црните.

После секој натпревар од прилика доаѓаме на истото дека промашивме многу клучни шутеви, но што е тука е. Знаевме дека Елверум е тим што трча и што има добра транзиција, но во првиот дел не го правевме тоа добро и примивме 21 гол, што за меч во ЛШ е недопустливо. Во второто полувреме благодарение на голманот Марко Кизиќ успеавме да направиме разлика од четири гола, меѓутоа направивме премногу технички грешки и глупави исклучувања. Немавме решение за нивната игра 5-1 со Абало напред, нашите бекови беа престатични. , не донесоа во ситуација да го загубиме резултатот. Честитки на Елверум за бодот, се надевам дека во среда ќе биде поинаку- вели Алушовски.