Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) Девојките од РК Будимир шампионки во Јуниор лигата, РК Делчево “сребрен“
(Фотогалерија) Девојките од РК Будимир  шампионки во Јуниор лигата, РК Делчево “сребрен“

(Фотогалерија) Девојките од РК Будимир шампионки во Јуниор лигата, РК Делчево “сребрен“

Изминатиот викенд се одигаа дуелот за злато и малото финале кај дамите во Јуниор лигата, генер.2006/07. Во големото финале РК Будимир Вардар дојде до пехарот во мечот со одличниот тим на РК Делчево Вардар. Златото го освоија со гол предност, победата дојде со 14-13.

1 2 3 5 6 7 8 10 11 12 13d 14 15 17 20 21 22 23 25 25t 27 28 30 33 34

60918833_2199139030397134_1408490243610378240_n