Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар на 16.јануари ги „пали моторите“
ЖРК Вардар на 16.јануари ги „пали моторите“

ЖРК Вардар на 16.јануари ги „пали моторите“

 Девојките од ЖРК Вардар ги „трошат“ последните денови од зимскиот одмор, предводникот на екипата,  Царчев го дефинираше планот за подготовки во продолжението од сезоната 2022/2023 година.

Подготовките за пролетниот дел каде не очекува настап на три фроната, плеј-офот од сениорската лига, дуелите во Купот на Република Македонија и младинската лига ќе започнат на 16.јануари (понеделник).

Првата недела ќе се работи на кондициони подготовки со Борис Данески ќе работи со девојките на отворени на тартан патеката во Градски Парк. Една недела потоа се враќаат во сала каде со Царчев Александар во „Круме Кепески“ ќе се реализира втората фаза од подготовките за пролетниот дел.