Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар против Охрид во дуелот за Пехар
КК Вардар против Охрид во дуелот за Пехар

КК Вардар против Охрид во дуелот за Пехар

Двата нови прволигаши  КК Вардар и Охрид кој по победите во полуфиналето од плеј-офот обезбијс промоција во најсилната кошаркарска лига ќе играат дуел за пласман.

Двата тима ќе одиграат еден натпревар кој ќе го даде шампион во 2.лига. Мечот е закажан за задутре, 21.мај во 18:30 во салата Кале.