Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > МТВ денес со снимки од ФК Вардар-Работнички и РК Вардар-Војводина
МТВ денес со снимки од ФК Вардар-Работнички и РК Вардар-Војводина

МТВ денес со снимки од ФК Вардар-Работнички и РК Вардар-Војводина

Спортскиот канал на Македонската радио и телевизија ќе емитува денес неколку спортски настани, поточно снимки од истите. За нас интересни се два меча, еден на ракометниот и еден на фудбалскиот црвено-црн колектив, Вардар.

МРТ-3 програма за ВТОРНИК, 09.06.2020
08.00 македонски фудбал: БОРЕЦ-ВАРДАР
09.45 СЕХА ракомет 2019/2020: МЕШКОВ Б.-ЕУРОФАРМ Р
11.15 македонска кошарка: ПЛЕЈ-ОФ 2019 МЗТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР – (1/2-финале)
12.45 ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ – забавно шоу
13.45 ЗОИ 2018: СВЕЧЕНО ЗАТВОРАЊЕ
16.00 македонски фудбал: ВАРДАР-РАБОТНИЧКИ
18.00 СЕХА ракомет 2019/2020: ВАРДАР-ВОЈВОДИНА
19.30 македонска кошарка: ПЛЕЈ-ОФ 2019: БЛОКОТЕХНА-РАБОТНИЧКИ – (1/2-фин)
21.00 ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ – забавно шоу
22.00 СП фудбал 2014: БРАЗИЛ-ХРВАТСКА
00.00 македонски фудбал: ВАРДАР-РАБОТНИЧКИ
02.00 СЕХА ракомет 2019/2020: ВАРДАР-ВОЈВОДИНА
03.30 македонска кошарка: ПЛЕЈ-ОФ 2019: БЛОКОТЕХНА-РАБОТНИЧКИ – (1/2-фин)
05.00 ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ – забавно шоу
06.00 СП фудбал 2014: БРАЗИЛ-ХРВАТСКА