Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Фелипе!
Среќен роденден Фелипе!

Среќен роденден Фелипе!

Денес вардаровиот фудбалер од Бразил,  Хуан Фелипе  го прославува својот 30-ти роденден. Тој е роден е на 5-ти декември 1987 година, во Сао Висенте во Бразил.

Фелипе летото 2015 година стана дел од Вардар, и пред неколку дена стигна до својот 100-ти настап во „црвено-црната“ екипа. Фелипе до сега има освоено две шампионски титули и еден пехар во Супер-Купот. ВардарФанс  му посакува на Фелипе многу среќа и здравје, и уште многу успешни настапи во вардаровиот дрес.

Среќен роденден Фелипе.