Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Драган Манце Куп 2018: ФК Фардар генер.2010 со втора победа денес, нов пораз за генер.2009
Драган Манце Куп 2018: ФК Фардар генер.2010 со втора победа денес, нов пораз за генер.2009

Драган Манце Куп 2018: ФК Фардар генер.2010 со втора победа денес, нов пораз за генер.2009

Младите категории на ФК Вардар се дел од  силен меѓународен турнир, “Драган Манце Куп 2018“ во Белград. Утрово генерациите 2010 и 2009 одиграа едно коло (Види) , попладнево одиграа втори мечеви, во продолжение извештаи од нив.

Генерaцијa 2010 година која се сретна во првиот дуел со екипата на   Црвенкa и ја совлда со 5-0, во 2.коло играше со ФК БалканМомците на Зоран Петковски, Вардар генер.2010 повторно дојдоа овој пат таа беше минимална, тие по првиот ден завршуваат со максимален ефект.
ФК Вардар генер.2010 со минимални 2:1 беше подобра од тимот на ФК Балкан. За нас стрелци на погодоците кои донесоа победа беа Стефaн Ристиќ и Мaтеј Чедевски кој и утрово погоди против Црвенка.

Во вториот дуел ФК Вардар генер.2009 повторно беше поразен. Тие утрово беа минимално совлдадани од Омладинац. Во вториот натпревар се сретнаа со екипата на ФК Олимпик. За жал и во овој натпревар забележавме пораз, овој пат бевме совладани со 3-1. Стрелец на единствениот гол за нас беше Качман Сулеман.