Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Борјана Коцева и Илиќ дел од ол-стар тимот на сезоната

Борјана Коцева и Илиќ дел од ол-стар тимот на сезоната

1686644717706

За прв пат оваа сезона се организираше извор за најдобриот тим во женската сениорска лига. Специјализираниот ракометен спортски сајт 24ракомет.мк го спроведе изборот.

Победниците во 10.категории, најдобар тим од 7 играчи, тренер, дефанзивец и млад играч беа избере и со гласовите на публиката и гласовите на редакцијата на сајтот. Две вардарки се најдоа во идеалниот тим.

За најдобар десен бек е прогласена вардарата Борјана Коцева која одигра одлична сезона. На позицијата голман за дел од ол-стар тимот признание ќе добие Андреа Илиќ која оваа сезона доби награда и за најдобар голман во Купот на Република Македонија.