Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Исланд последен ривал на шампионатот, пет вардарки го играат овој дуел за 5.место
Исланд последен ривал на шампионатот, пет вардарки го играат овој дуел за 5.место

Исланд последен ривал на шампионатот, пет вардарки го играат овој дуел за 5.место

Денес, младинската репрезентација на Mакедонија во женска конкуренција  во Јане Сандански ќе го игра својот последен дуел на  ЕХФ шампионатот  кој се игра во Скопје.  Црвено-жолтата селекција  за противик ќе ја има селекцијата на  Исланд  ова е дуел за 5. место.

Дуелот на избраничките на Савевски и исланѓанките ќе започне во 13-00 часот. Во составот на Македонија повторно ќе играат пет вардарки:  Трајкоска, Џатевска, Миновска, Пешиќ и Костовиќ.

Досега одигравме пет меча на шампионатот, победивме на три, имавме едно реми и бевме само еднаш поразени од Холандија која е финалист и ќе игра во дуелот за прво место.