Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен 19.роденден Кате Дамјаноска
Среќен 19.роденден Кате Дамјаноска

Среќен 19.роденден Кате Дамјаноска

Пикерот на црвено-црниот тим, Катерина Дамјаноска и повремен македонски репрезентативец го прослави својот 19.роденден. Дамјаноска е дел од ЖРК Вардар од пионерските денови, напредуваше ги мина сите старосни категории и стана стандарден сениорски играч на вардарки. Покрај тоа добиваше покани за македонските селекции, игра една одлична сезона во која особено оваа пролет неколку пати беше прв стрелец на натпреварите.

333

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАТЕ!!!