Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) КК Вардар генер.2006 го освои 7.место на турнир во Белград
(ФОТО) КК Вардар генер.2006 го освои 7.место на турнир во Белград

(ФОТО) КК Вардар генер.2006 го освои 7.место на турнир во Белград

Кошаркарскиот клуб Вардар со својата селекција родени 2006 година и помали учестуваше на силен меѓународен турнир во соседна Србија. На турнирот “У13 Баскет Србија Винер турнир“ кој се одигра во главниот град, Белград, учество земаа 16 екипи од 9 земји.

a

Црвено-црнио тим заврши на седмата позиција, настапивме на пет натпревари, ова се резултатите од одиграните дуели на овој собир:

a3

Вардар-Ц.Звезда(Срб) 23 : 57 

Вардар- Стоја Пула (Хрв) 46 : 32

Вардар- Шутинг Старс (Унг) 76 : 26

Вардар-Нант (Фра) 36 : 26 

Вардар- Клиж (Ром)   35 : 39 

a2 a4 a5 a7