Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > КУП: Екипата на Вардар Форино ривал на ФК Вардар во 1/16-финалето
КУП: Екипата на Вардар Форино ривал на ФК  Вардар во 1/16-финалето

КУП: Екипата на Вардар Форино ривал на ФК Вардар во 1/16-финалето

Денес во ФФМ со   полудиригирана жрепка ги одредни паровите за 1/16-финалето во најмасовното клубско фудбалско натпреварување. ФК Вардар ќе се сретна со тимот на ФК Вардар Форино во првата рунда.

Тимовите на Шкендија, Академија Пандев, Брегалница и Струга Трим Љум како полуфиналисти од последното издание  нема да настапат во 1/16-финалето, односно од наредната фаза ќе го започнат натпреварувањето.

Натпреварите од првата рунда ќе се одиграат на 23. септември од 15:30 часот, 1/8-финалните дуели ќе се одиграат на 21. октомври, а 1/4-финалните пресметки на 25. ноември. Полуфиналето начелно е закажано да  се игра на 7. април, а финалето на  19. мај.