Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Младинците со минимален пораз од ФК Милано
Младинците со минимален пораз од ФК Милано

Младинците со минимален пораз од ФК Милано

Младинците на ФК Вардар, денес забележаа минимален пораз на гостувањето кај Милано Куманово во дуел од 2.коло. Домаќинот со наш автогол во 90.минута дојде до победа со резултат 1-0 (0-0).

.Стартни 11: Филевски Никола,Фидановски Зоран, Ибраим Левент, Величковски Никола (К), Дошев Ѓорѓи, Каровски Сандро, Јовановски Филип, Анчевски Никола, Цветков Горјан , Уневски Никола и Спасиќ Тино.

g333

.Одигравме лошо на оваа средба во офанзива неуспавме да резализираме во напад, првиот дел заврши со почетниот резултат 0-0. Во вториот дел исто така не успеавме да погодоме, во фудбалот секогаш за жал следи казна за нереализирание шанси. Домаќинот во 90.минута успеа после наш авто гол да постигне гол за 1:0, резултат со кој заврши овој натпревар од 2.коло во младинската Супер Лига.
.
Играа уште и Матеј Стојанов, Стефан Стојановски и Андреј Алексоски.