Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар лесно со РК Драчево на меч од Зимскиот турнир
(Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар лесно со РК Драчево на меч од Зимскиот турнир

(Фотогалерија) Пионерите на РК Вардар лесно со РК Драчево на меч од Зимскиот турнир

Вчера во рамки на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, момците на Зоран Петковски и Никола Бисинов обезбедија полуфинале. Пионерите на РК Вардар во дуел од 3.коло стигнаа и до третиот триумф во групата, откако рутински ја совладаа екипата на Драчево, со резултат 27:4. Самиот резултат говори за случувањата на теренот и одразот на силите на овој меч. По првото полувреме резултатот 11:1.

31 32 33 34 35 35t 35u 36 37 39 41 42 43 44