Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Погледнете ги најубавите моменти од големата победа над ПИК Сегед
(ВИДЕО) Погледнете ги најубавите моменти од големата победа над ПИК Сегед

(ВИДЕО) Погледнете ги најубавите моменти од големата победа над ПИК Сегед

 Hашиот ракометен миленик-РК Вардар го победи тимот на ПИК Сегед и покрај сите проблеми и во реваншот во Унгарија ќе патува со позитива од дури осум гола. Иако црвено-црниот тим  беше отпишан од скоро цела ракометна Европа, сепак, уште еднаш докажа дек е зрел за нов Ф-4, трет во серија. Во Скопје нема тим кој може да го победи Вардар со ваква фантастична публика како таа што ја имаше вчера.

 

Најитересните моменти од оваа средба ќе може да ги погледнете на следниот ЛИНК!