Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар М14 со 21.поен предност го совлада Гостивар
КК Вардар М14 со 21.поен предност го совлада Гостивар

КК Вардар М14 со 21.поен предност го совлада Гостивар

Започнаа возбудувањата во новата година и за момците од кошаркарскиот тим на  Вардар  во селекцијата до 14 години.

Нашиот тим во малата сала „Кале“ ја пречека екипата на КК Гостивар од истоимениот град. Вардарци во дуел во кој доминираа во сите периоди успеаа да дојдат до висока победа. Ние ја отворивме пролетната етапа со триумф од 21.поен предност, односно со резултат 70 :49. Ова е четврта победа во четвртиот меч оваа недела за младите вардарови кошаркарски екипи.

82829243_2278101072490417_6624108806282412032_o

Претходно три екипи на КК Вардар остварија младински победи, резултатите на М18, М16 и М15 во првите пролетни кола може да ги најдете на нашиот сајт -Тука!