Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Лидерот, Бадел пресилен за вардарки
Лидерот, Бадел пресилен за вардарки

Лидерот, Бадел пресилен за вардарки

Вчера, во малата сала „Кале“ тимот на Александар Ашаданов, екипата на ЖКК Вардар беше домаќин на лидерот на табелата, тимот на Бадел 1862. 

На оваа средба 13.коло во групата-А, гостинките имаа инциијатива и водство по самиот почеток.   На средината од вториот период,  на крајот на 15.минута веќе сино-жолтите имаа 16 позитива, односно водеа со 33-49. На одмор заминаа со предност, која додатно ја зголемија во вториот период, тие не совладаа со 23.поена повеќе, односно со резултат 59-82.