Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > МТВ со директен пренос од Е.Пелистер-РК Вардар

МТВ со директен пренос од Е.Пелистер-РК Вардар

rk

Утре,  четврток (20.05), PK Вардар гостува во Битола кај екипата на Еурофарм Пелистер во дербито на колото. Со евентуална победа, црвено-црните сигурно дека ќе се промовираат во Шампиони на Македонија. На Вардар му одговара и пораз, но тоа да не биде поголем од осум голови разлика.

Натпреварот во четврток во спортската сала „Боро Чурлевски“ ќе стартува од 18:00 часот од истиот директен пренос ќе врши МТВ.