Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден Зоран Петковски-Зенга
Среќен роденден Зоран Петковски-Зенга

Среќен роденден Зоран Петковски-Зенга

Денес својот 53-ти роденден го прославува  легендата на ракометниот клуб  Вардар и Македонскиот ракомет, Зоран Петковски или популарниот “Зенга“. Тој е поранешен македонски репрезентативен голман, а   долго време од кариерата мина во РК Вардар и како играч и капитен, денес  е тренер во младинските категории. Тој моментално е на клупата на младата екипа на РК Вардар, момчиња кои се вистинска надежн на црвено-црниот тим.

zenga1

Редакцијата на Вардар фанс му посакува среќен роденден, здравје, многу успеси во црвено-црниот клуб и создавање на нови вардарци во иднина.

Среќен роденден Зенга!